У Німеччині затримали 96-річну екссекретарку концтабору, яка втекла у день початку суду над нею

Ірмгард Фурхнер втекла з будинку для літніх людей перед судом у справі про співучасть у вбивстві понад 11 тисяч осіб у роки Другої світової війни

Правозахисниця Чупик звернулася до України з проханням про притулок

Захисниця прав мігрантів Валентина Чупик, що мала статус біженця в Росії, була затримана в московському аеропорту. Їй було оголошено про анулювання статусу біженця і заборону на в’їзд до Росії

Сербія та Косово досягли угоди щодо ситуації на кордоні – представник ЄС

Місцеві серби заблокували два прикордонні переходи між Сербією та Косово, оскільки косовська влада з 20 вересня вимагала від усіх водіїв із Сербії, які в’їжджали в Косово, користуватися тимчасовими друкованими номерами Косова, які дійсні впродовж 60 днів

YouTube блокуватиме контент з дезінформацією про вакцини

Відеохостинг YouTube, який належить корпорації Google, заявив про розширення заборони на публікацію контенту, що містить дезінформацію про вакцинацію.

Зараз правила YouTube забороняють поширення неправдивої інформації про вакцини проти COVID-19. Нові правила поширюють цю заборону на дезінформацію про будь-які інші схвалені вакцини. Зокрема, на YouTube не можна буде розміщувати твердження про те, що вакцини проти грипу викликають безпліддя, а комбінована вакцина проти кору, паротиту та краснухи – аутизм. Будуть також заблоковані канали, пов’язані з відомими активістами – противниками вакцинації, такими як Роберт Ф. Кеннеді-молодший або Джозеф Меркола. Обидва активіста заявили, що боротимуться проти того, що вони вважають цензурою.

Представник YouTube повідомив, що відеохостинг, що належить компанії Alphabet, також заборонить канали, пов’язані з декількома відомими активістами, які виступають проти вакцинації, включаючи Роберта Ф. Кеннеді-молодшого і Джозефа Меркола. Активісти заявили, що боротимуться проти того, що вони вважають цензурою.

Рішення про посилення політики YouTube ухвалили після того, як сервіс видалив два німецькомовних канали російської державної мовної корпорації RT. Свої дії сервіс пояснив тим, що канали порушували політику YouTube щодо дезінформації про COVID-19. Це рішення викликало різку реакцію російської влади, які пригрозили як YouTube, так і німецьким ЗМІ, які працюють в Росії, відповісти ймовірним блокуванням відеохостингу. Представник уряду Німеччини Штеффан Зайберт заявив, що німецька влада не має до вирішення YouTube ніякого відношення і погрози Москви будь-яким чином покарати німецькі ЗМІ недоречні.

YouTube Will Ban All Content Containing What it Calls Vaccine Misinformation

YouTube will ban any video that claims vaccines are ineffective or dangerous, including those that question vaccines for measles and chickenpox, the company announced Wednesday.  

“Specifically, content that falsely alleges that approved vaccines are dangerous and cause chronic health effects, claims that vaccines do not reduce transmission or contraction of disease, or contains misinformation on the substances contained in vaccines will be removed,” the Google-owned company said in a blog post announcing the new enforcement measures.

The company said “vaccines in particular have been a source of fierce debate over the years, despite consistent guidance from health authorities about their effectiveness.”  

“Today, we’re expanding our medical misinformation policies on YouTube with new guidelines on currently administered vaccines that are approved and confirmed to be safe and effective by local health authorities and the WHO.”

The company said it “will continue to allow content about vaccine policies, new vaccine trials and historical vaccine successes or failures.”  

YouTube’s COVID-19 vaccine policy has met with some backlash for being overly aggressive.

On Tuesday, the company removed Russian state-backed broadcaster RT’s German-language channels, saying they violated the company’s COVID-19 policy.

On Wednesday, Russia threatened to block YouTube, calling the channel removals “unprecedented information aggression.”

YouTube said it has removed over 130,000 videos over the past year for violating its COVID-19 policies.

Some information in this report comes from Reuters.

 

«Важливо, щоб угорська сторона не керувалася емоціями» – МЗС про газову угоду Угорщини та Росії

«Виключення України з системи транзиту газу в цій угоду було ключовою вимогою російської сторони і на цю вимогу угорська сторона пристала», – вважають у МЗС

Росія: суд знову оштрафував Google за невидалення «забороненого» контенту

У Росії суд зобов’язав Google сплатити ще один штраф за невидалення забороненого законами країни контенту.

Згідно з постановою одного з московських судів, Google має сплатити 6,5 мільйонів рублів (89,4 тисячі доларів).

Представниця суду заявила, що ще один випадок невиконання американським техногігантом вимог російського законодавства розглянуть 8 листопада.

В останні місяці російські суди неодноразово штрафували американську компанію за невиконання вимоги щодо видалення певного контенту, а також за відмову локалізувати персональні дані своїх користувачів у Росії.

Штрафи за подібними звинуваченнями також отримували Facebook, Twitter, WhatsApp, Telegram та TikTok.

Раніше сьогодні Росія пригрозила заблокувати в країні доступ до YouTube, який також належить Google, після того, як з платформи були видалені два німецькомовні канали російської державної телекомпанії RT.

 

В Україні продовжили заборону на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі

У НКРЕКП зазначили, що на необхідності продовжити заборону на засіданні Антикризового енергетичного штабу 27 вересня наголосили представники Кабінету міністрів та Міністерства енергетики

У Туркменистані парламент нагородив президента Бердимухамедова медаллю «Відважний туркмен»

«Досягнуті високі рубежі, великі успіхи у зміцненні оборонної могутності нашої Вітчизни зобов’язують мене і надалі старанно працювати, не шкодуючи сил і енергії, в ім’я щасливого і заможного життя нашого мужнього народу», – цитує Бердимухамедова державна газета

New Technologies Aim to Reduce Carbon in Atmosphere

A bunch of new technologies are popping up that could help bring global energy-related carbon dioxide emissions to net-zero by 2050, and all need investment. Governments worldwide are having to decide which one suits their geography and how much they can spend on a given technology. More with VOA’s Mariama Diallo.

Produced by: Kimberlyn Weeks    

У Данії збираються продовжити заборону на розведення норок

Нинішня заборона, яка була запроваджена минулого року після того, як коронавірус поширився на кілька сотень норкових ферм, і спонукала уряд наказати вбити всіх норок у країні, діятиме до 2022 року.

dmnsa • правдаua • купуй! • sellines • meneedit