Протистояння в Сирії: президент Туреччини каже, що сказав Путіну не втручатися
«Ми прийшли туди, бо нас запросив народ Сирії. Ми не маємо наміру йти звідти, доки народ Сирії не скаже: «Ви зробили свою справу»
…
«Ми прийшли туди, бо нас запросив народ Сирії. Ми не маємо наміру йти звідти, доки народ Сирії не скаже: «Ви зробили свою справу»
…
Сполучені Штати Америки за погодженням із владою Афганістану підписали з афганським ісламістським рухом «Талібан» угоду, що має на меті завершити конфлікт в Афганістані.
Угода, підписана в столиці Катару Досі, містить графік виведення військ США з Афганістану, де вони перебували понад 18 років, в обмін на низку зобов’язань талібів у галузі безпеки і їхніх обіцянок піти на переговори з владою Афганістану. В церемонії підписання взяв участь державний секретар США Майк Помпео і лідери талібів. При цьому Помпео наголосив, що нинішнє підписання – «це лише початок».
У спільній декларації влад США й Афганістану з приводу підписання мовиться, що США й інші країни НАТО виведуть з Афганістану всі свої війська протягом 14 місяців у разі, якщо таліби дотримаються взятих на себе зобов’язань. Міністр оборони США Марк Еспер, який перебуває в столиці Афганістану Кабулі, наголосив, що виведення іноземних військ буде відбуватися тільки на визначених умовах і що Вашингтон не вагаючись скасує угоду, якщо її не виконають таліби.
Еспер і президент Афганістану Ашраф Гані підписали спільну заяву, в якій ідеться про зобов’язання Кабула підтримати угоду США і талібів.
Угоду вже привітали у світі. Зокрема, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ назвав її «першим кроком до тривкого миру», але застеріг, що «шлях до миру буде важкий і складний». Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель так само привітав «важливі перші кроки» до вирішення конфлікту і закликав не змарнувати нинішньої можливості піти в напрямку миру і «без зволікань» почати переговори між владою Афганістану й талібами.
Рух «Талібан» дотепер відмовлявся від прямих переговорів із владою Афганістану, називаючи її «маріонеткою Заходу», але погодився на переговори зі США, які теж кілька разів опинялися на межі зриву. Як вважають, передбачені угодою прямі переговори Кабула й талібів може бути важко здійснити через взаємну недовіру обох сторін.
Нинішній конфлікт в Афганістані триває від 2001 року, коли міжнародна коаліція під проводом США ввійшла в Афганістан, щоб скинути тодішню владу талібів у більшій частині території країни і ліквідувати в цій країні осередки екстремістської мережі «Аль-Каїда», яка перед цим вчинила великий теракт у США 11 вересня того року. Скинені таліби і союзні їм ісламістські угруповання пізніше змогли перегрупуватися і зараз фактично контролюють значну частину Афганістану й ведуть бої проти урядових сил і їхніх західних союзників.
…
У Міжнародному валютному фонді оцінили нинішній стан переговорів із Україною щодо нової програми співпраці після візиту до Києва групи експертів фонду.
«Команда працівників МВФ, яка відвідала Київ, досягла дуже доброго поступу в дискусіях щодо законодавства на підтримку зростання й забезпечення стабільності. Дискусії продовжаться наступними днями», – мовиться в короткій заяві, яку цитує агентство «Ройтерз».
Група експертів МВФ працювала в Києві з 20 лютого. Як повідомляли перед тим у фонді, вона мала на меті «проведення технічних обговорень політики, спрямованої на досягнення потужнішого зростання і забезпечення стабільності».
Ідеться про нову трирічну програму розширеного фінансування для України на загальну суму понад 5,5 мільярда доларів. Вона має замінити попередню програму «стенд-бай» на 3,9 мільярда доларів, якої Київ так і не виконав – Україна змогла отримати лише єдиний її транш в 1,4 мільярда доларів іще у грудні 2018 року.
МВФ попередньо підтримав нову програму кредитування для України, але її надання обумовлено поступом Києва в реформах. Серед передумов – також ухвалення спеціального закону, що гарантував би неповернення націоналізованих банків колишнім власникам і відшкодування ними витрат на порятунок таких банків, здійснених коштом платників податків.
Розмови про цю нову програму точаться з вересня-листопада 2019 року. Відтоді відбулося вже кілька зустрічей і раундів переговорів представників МВФ і України. Щоразу МВФ за підсумками видавав заяви в формально оптимістичному тоні, але щоразу в них ішлося про необхідність подальших дискусій.
Терміни укладення угоди про нову програму наразі лишаються невизначеними. Тим часом Київ сподівався було укласти її і отримати за нею перші 2 мільярди доларів іще 2019 року.
Укладення цієї угоди з МВФ є також передумовою для отримання макрофінансової допомоги від Європейського союзу на суму в 500 мільйонів євро.
…
У Москві та низці інших російських міст тривають акції до роковин смерті опозиційного політика Бориса Нємцова, якого застрелили п’ять років тому на мосту поблизу Кремля.
У російські столиці триває масштабна хода: поліція нарахувала 8 тисяч учасників, тоді як активісти ініціативи «Белый счетчик» нарахували 22,3 тисячі людей на марші. При цьому, за даними ініціативи, значну кількість людей, що спізнились до початку акції, поліція відтіснила.
За даними проекту Радіо Свобода Північ.Реалії (Север.Реалии), у Санкт-Петербурзі на ходу пам’яті вийшли близько 2 тисяч людей, у різних джерелах повідомляється про чотирьох або шістьох затриманих.
Як повідомляє проєкт Радіо Свобода Сибір. Реалії,у Владивостоці на акції пам’яті Нємцова також затримали чотирьох учасників.
Також є дані про проведення таких акцій у Новосибірську,Красноярську, Єкатеринбурзі, Іркутську, Пскові, Вологді та інших містах.
Бориса Нємцова застрелили з близької відстані на мосту Великий Москворецький у центрі Москви 27 лютого 2015 року.
У червні 2017 року російський суд засудив за звинуваченням у цьому вбивстві колишнього керівника батальйону Чечні Заура Дадаєва до 20 років ув’язнення. Четверо інших чеченців були визнані винними у причетності до вбивства та засуджені до позбавлення волі від 11 до 20 років.
20 лютого Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) закликала владу Росії відновити розслідування убивства Бориса Нємцова.
…
Словаччина голосує на парламентських виборах. Виборчі дільниці відкрилися 29 лютого о 7:00 та мають закритись о 22:00.
За результатами опитування незадовго до виборів, трипартійна коаліція прем’єр-міністра Пітера Пеллегріні, можливо, могла втратити більшість.
За попередніми опитуваннями громадської думки, як повідомляють ЗМІ, лідером у виборах до парламенту Словаччини може вперше стати заснований наприкінці 2011 року рух OĽaNO (абревіатура розшифровується як «Звичайні люди і незалежні особистості»), лідером якої є депутат парламенту і підприємець Іґор Матович. Саме ця політична сила становить найбільшу конкуренцію партії Роберта Фіца Smer, відсуваючи її на друге місце.
Третє місце, за результатами опитуваннями, може зайняти ультраправа партія «Наша Словаччина» на чолі з Маріаном Котлебою – згадку про ім’я якого навіть поставили на початку офіційної назви партії: «Котлебівці».
До парламенту Словаччини, за попередніми опитуваннями, можуть дістатись також нова центристська партія колишнього президента Андрея Кіски «За людей» (заснована у 2019 році) і партія нинішнього голови Національної ради Словаччини Андрея Данка – SNS (Словацька національна партія) – націоналістична консервативна політична сила з орієнтацією на народні маси, вважає себе наступницею Словацької народної партії, заснованої у 19-му столітті.
Виборче право у Словаччині має понад 4 мільйони громадян. Нинішні вибори є першими після трагічної загибелі словацького журналіста-розслідувача Яна Куцяка. У лютому 2018 року у будинку поблизу Братислави, були розстріляні репортер Ян Куцяк та його наречена Мартіна Куснірова. Подвійне вбивство спричинило масштабні протести, що призвели до відставки прем’єр-міністра Роберта Фіцо.
Куцяк писав про корумповані зв’язки між політикою та бізнесом. У березні того ж року словацька поліція повідомила про затримання підозрюваних. У жовтні 2019 почався розгляд справи по суті в суді.
NASA is preparing to send a new rover to Mars for a human exploration mission of the Red Planet. Voice of America reporter Verónica Villafañe saw the space vehicle up close and spoke with members of the mission.
…
Міністерство охорони здоров’я України оновило статистику щодо захворюваності на новий коронавірус. За цими даними, станом на 29 лютого у світі зафіксували 85 187 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 2 924 – летальні; одужало вже 39 545 осіб.
«На території Європи зареєстровано 1 123 випадків захворювання COVID-19 у 27 країнах (Італія – 888, Німеччина – 57, Франція – 57, Іспанія – 32, Великобританія – 19, Хорватія – 5, Австрія – 5, Росія – 2, Фінляндія –2, Швеція – 11, Ізраїль –5, Швейцарія–10, Греція–4, Грузія – 3, Норвегія–6, Румунія – 3, Нідерланди – 2,Естонія, Північна Македонія, Бельгія, Азербайджан, Ісландія, Литва, Сан-Маріно, Туркменістан, Білорусь – по одному випадку)», – йдетьсяу повідомленні МОЗ.
Як зазначається, в Україні підтверджених випадків немає.
2019-nCov (COVID-19) належить до великої групи коронавірусів. У деяких випадках перебіг хвороби – легкий, в деяких – із симптомами застуди і грипу, зокрема з високою температурою і кашлем, у більш складних випадках спостерігається задишка. Це може перерости в пневмонію, яка може бути смертельною. Більшість хворих, однак, видужують.
…
Президенти Росії і Туреччини Володимир Путін і Реджеп Таїп Ердоган можуть зустрітися в Москві 5 або 6 березня, повідомило російське державне агентство новин ТАСС із посиланням на заяву речника президента Росії Дмитра Пєскова.
На даний момент опрацьовується зустріч президента Росії і президента Туреччини в Москві 5 або 6 березня, повідомив він.
Лідери Росії і Туреччини 28 лютого провели телефонну розмову, в якій обговорили необхідність зустрітися найближчим часом.
Напередодні в результаті авіаудару з боку підтримуваних Росією сирійських урядових сил у сирійській провінції Ідліб загинули 33 турецьких військовослужбовців.
Туреччина стверджує, що Росія знала заздалегідь про місця дислокації турецьких військових, проте по них все одно було завдано авіаудару. Як заявив міністр оборони Туреччини, в момент удару поблизу від турецьких позицій не було ніяких збройних угруповань сирійської опозиції.
Відповідальність за удар Анкара покладає на сирійські урядові війська. У відповідь на загибель своїх військових Туреччина завдала ударів по силах Асада в Сирії і заявила, що їм завдано великих втрат.
Міноборони Росії раніше стверджувало, що Туреччина не повідомляла про місце розташування своїх військових. Водночас у Міністерстві оборони підкреслили, що Повітряно-космічні сили Росії в цьому районі не застосовувалися.
Президент США Дональд Трамп підтвердив підтримку Туреччини з боку Вашингтона під час телефонної розмови зі своїм турецьким колегою Реджепом Таїпом Ердоганом, повідомив 28 лютого Білий дім.
Водночас Трамп закликав режим президента Сирії Башара Асада, Росію й Іран зупинити наступ на північно-західну сирійську провінцію Ідліб – останній опорний пункт повстанців у регіоні.
Розмова відбулася через день після того, як 33 турецьких солдатів загинули внаслідок авіаудару підтримуваних Росією сирійських урядових військ, відповідь на який дала Туреччина.
Трамп «висловив підтримку зусиллям Туреччини з деескалації ситуації на північному заході Сирії й уникнення гуманітарної катастрофи», повідомили в Білому домі, не уточнивши в чому саме полягає підтримка.
Водночас в офісі турецького президента повідомили, що Ердоган і Трамп погодилися щодо заходів, необхідних для уникнення «гуманітарної трагедії» в Ідлібі.
«Двоє лідерів погодилися щодо додаткових невідкладних кроків для того, щоб запобігти великій гуманітарній трагедії, що розгортається в Ідлібі», – йдеться в заяві.
Ситуація в провінції Ідліб на північному заході Сирії, де йдуть бої між армією президента Башара Асада, підтриманою Росією, і загонами сирійської опозиції, яких підтримує Туреччина, ще більше загострилася після загибелі турецьких військових ввечері 27 лютого.
В результаті удару сил президента Сирії Башара Асада на північному заході країни 27 лютого, за останніми даними, загинули не менше 33 турецьких військових, 36 були поранені.
Туреччина стверджує, що Росія знала заздалегідь про місця дислокації турецьких військових, проте по них все одно було завдано авіаудару. Як заявив міністр оборони Туреччини, в момент удару поблизу від турецьких позицій не було ніяких збройних угруповань сирійської опозиції.
Відповідальність за удар Анкара покладає на сирійські урядові війська. У відповідь на загибель своїх військових Туреччина завдала ударів по силах Асада в Сирії і заявила, що їм завдано великих втрат.
Міноборони Росії раніше стверджувало, що Туреччина не повідомляла про місце розташування своїх військових. Водночас у Міністерстві оборони підкреслили, що Повітряно-космічні сили Росії в цьому районі не застосовувалися.
Євро зріс за тиждень на 57 копійок, свідчать дані на сайті Національного банку України.
На 2 березня курс євро встановлений на рівні 26 гривень 98 копійок.
Долар за тиждень зріс на 14 копійок – до 24 гривень 59 копійок.
…
Рада безпеки ООН ввечері 28 лютого проведе екстрене засідання з приводу ситуації в сирійській провінції Ідліб, заявили в бельгійському представництві при ООН.
Засідання ініціювали Бельгія, Німеччина, Франція, Естонія, Домініканська Республіка, Велика Британія і США. Засідання заплановане на 23:00 за Києвом.
Нині Бельгія головує в Раді безпеки ООН.
Ситуація в провінції Ідліб на північному заході Сирії, де йдуть бої між армією президента Башара Асада, підтриманою Росією, і загонами сирійської опозиції, яких підтримує Туреччина, ще більше загострилася після загибелі турецьких військових ввечері 27 лютого.
В результаті удару сил президента Сирії Башара Асада на північному заході країни 27 лютого, за останніми даними, загинули не менше 33 турецьких військових, 36 були поранені.
Туреччина стверджує, що Росія знала заздалегідь про місця дислокації турецьких військових, проте по них все одно було завдано авіаудару. Як заявив міністр оборони Туреччини, в момент удару поблизу від турецьких позицій не було ніяких збройних угруповань сирійської опозиції.
Відповідальність за удар Анкара покладає на сирійські урядові війська. У відповідь на загибель своїх військових Туреччина завдала ударів по силах Асада в Сирії і заявила, що їм завдано великих втрат.
Міноборони Росії раніше стверджувало, що Туреччина не повідомляла про місце розташування своїх військових. Водночас у Міністерстві оборони підкреслили, що Повітряно-космічні сили Росії в цьому районі не застосовувалися.
…
Занепокоєння викликає продовження в останні кілька днів росту виявлених випадків інфікування і числа країн, в які потрапляє вірус
…
Усі провідні фондові ринки світу перебувають у червоній зоні через поширення у світі коронавірусу. В Європі 28 лютого падіння складає від 4 до 5%, такі втрати демонструють німецький індекс DAX, французький CAC40, британський FTSE100 та інші.
Але найбільші втрати за годину до завершення торгів демонструє російський РТС – близько 6,5%. У Росії, крім глобальних побоювань щодо коронавірусу, до негативів додається здешевлення нафти (до рівня менш як 50,5 долара за барель Brent станом на 17:30 за Києвом) і участь Росії в збройному протистоянні з Туреччиною в Сирії.
Американські фондові ринки 28 лютого відкрилися падінням від 3% (індекс NASD100) lj 4% (індекс DOW).
Аналітики називають нинішній тиждень найгіршим для світових фінансових ринків з часів світової кризи 2008 року.
Кількість випадків зараження новим коронавірусом станом на 28 лютого сягнула 83 386, понад 35,5 тисячі одужали. Число летальних випадків зросло до 2858.
Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреєсус 27 лютого заявив, що ситуація з поширенням коронавірусу в світі зараз перебуває на «вирішальному етапі». Він закликав уряди держав подвоїти зусилля зі стримування вірусу.
2019-nCov (COVID-19) належить до великої групи коронавірусів. У деяких випадках перебіг хвороби – легкий, в деяких – із симптомами застуди і грипу, зокрема з високою температурою і кашлем, у більш складних випадках спостерігається задишка. Це може перерости в пневмонію, яка може бути смертельною. Більшість хворих, однак, видужують.
…
Цієї ночі в Сирії російські війська спільно з урядовими військами Башара Асада вбили понад 30 турецьких військових. Туреччина почала реагувати миттєво: скликає екстренне засідання НАТО, відкриває кордони для біженців у ЄС і не тільки. Здавалося б, до чого тут Україна?
Блог про українську політику та актуальні події в нашій країні
Для поширення вашого відео чи повідомлення в Мережі Правди пишіть сюди,
або на email: pravdaua@email.cz
Найкращі пропозиції товарів і послуг в Мережі Купуй!
Что общего у Украины и $50 млрд ЮКОСа или крымский вопрос в Гааге
Для поширення вашого відео чи повідомлення в Мережі Правди пишіть сюди,
або на email: pravdaua@email.cz
Найкращі пропозиції товарів і послуг в Мережі Купуй!
За полтора с лишним года до парламентских выборов в россии естественным образом активизируется партстроительство
Для распространения вашего видео или сообщения в Сети Правды пишите на email: pravdaua@email.cz
Лучшие предложения товаров и услуг в Сети SeLLines
У компанії «Нафтогаз України» повідомили, що з український та словацький оператори газотранспортної системи з 1 березня запускають віртуальний реверс.
«ТОВ «Оператор ГТС України» та словацький оператор ГТС Eustream a.s. запускають віртуальний реверс через точку з’єднання «Вельке Капушани» – «Ужгород» з 1 березня 2020 року. На додаток до потужностей точки з’єднання «Будінце», що використовуються для імпорту природного газу в Україну з 2014 року, Eustream і ОГТСУ, відповідно до підписаної угоди про взаємодію, для точки з’єднання «Вельки Капушани» – «Ужгород» запускають віртуальний реверс (так званий backhaul), тим самим додатково розширюючи словацький коридор для поставок газу в Україну», – йдеться в повідомленні «Нафтогазу».
Повідомляється, що з 1 березня оператори щоденно пропонуватимуть ринку 10 мільйонів кубометрів газу.
«Потужність віртуального реверсу залежить від наявності фізичного потоку в напрямку Україна-Словаччина, а отже вона є переривчастою і може бути перервана у випадку відсутності потоку в напрямку від України до Словаччини. Оператори також підкреслюють, що можуть збільшити рівень віртуальних потужностей у випадку наявності інтересу з боку ринку», – зазначили в українській компанії.
Керівник компанії «Оператор ГТС України» Сергій Макогон пояснив, що через позицію російського «Газпрому», який «намагався обмежити можливості імпорту газу з ЄС», в 2014 році Україна не могла за допомогою віртуального реверсу імпортувати газ в Україну.
«Нам довелося побудувати новий фізичний інтерконнектор – трубопровід Вояни-Ужгород, щоб почати поставки газу зі Словаччини. Це дозволило нам встояти і не потрапити в повну залежність від Газпрому… Поки словацький оператор пропонує тільки потужність 10 мільйонів кубометрів в день, але «Оператор ГТС» працює над тим, щоб потужність була збільшена. Скоро запрацює віртуальний реверс і по Угорщині», – сказав Макогон.
24 січня Україна через газовимірювальну станцію «Дроздовичі» розпочала «віртуальний реверс» природного газу з Польщі. Повідомлялося, що Україна очікує і на відкриття віртуального реверсу Угорщини.
«Віртуальний реверс» передбачає обмін природним газом між операторами газотранспортних систем, коли фізично газ через кордон не переміщається, а сторони здійснюють взаємозалік.
…
Міністерство охорони здоров’я України очікує на експрес-тести на коронавірус, які дозволять виявити за «15-20 хвилин», повідомив заступник голови МОЗ Віктор Ляшко.
«Паралельно з цим ми замовили і нам доставляється партія швидких тестів з Китайської Народної Республіки, які дадуть можливість лікарям-інфекціоністам діагностувати коронавірус безпосередньо біля ліжка хворого за 15-20 хвилин. Але в подальшому вони все одно будуть потребувати підтвердження у вірусологічній лабораторії», – сказав Ляшко.
Станом на 28 лютого, кількість випадків зараження коронавірусом перевищила 83 тисячі. Водночас понад 35 тисяч людей одужали. Число летальних випадків зросло до 2858.
,2019-nCov (COVID-19) належить до великої групи коронавірусів. У деяких випадках перебіг хвороби – легкий, в деяких – із симптомами застуди і грипу, зокрема з високою температурою і кашлем, у більш складних випадках спостерігається задишка. Це може перерости в пневмонію, яка може бути смертельною. Більшість хворих, однак, видужують.
Пентагон закликав не дозволити Китаю та Росії посягнути на першість Сполучених Штатів Америки та їхніх союзників у космосі.
Виконувач обов’язків заступника міністра оборони Джеймс Андерсон заявив у Палаті представників, що Росія та Китай розвивають свої орбітальні технології та протикосмічну зброю, здатну завдати удару по практично кожному виді американського космічного обладнання (більшість з нього розробляли, коли в космосі було набагато менше загроз).
У своєму звіті для підкомітету з питань стратегічних озброєнь Андерсон заявив, що Сполучені Штати відповідають на загрози шляхом «трансформації своїх космічних проєктів, збору знань про бойові дії в космосі та близької роботи із своїми союзниками».
Генерал Космічних сил Джей Реймонт заявив законодавцям, що Сполучені Штати «не можуть далі сприймати нашу космічну першість як даність».
За словами Андерсона, в оборонному бюджеті 2021 року на космічні програми мають виділити 18 мільярдів доларів. Зокрема, 111 мільйонів доларів мають надати на підтримку діяльності новостворених Космічних сил США.
…
Світові ринки 28 лютого продовжують різке падіння на тлі поширення нового типу коронавірусу, зараження яким зафіксовано вже більше ніж в 50 країнах.
На азіатських біржах в п’ятницю котирування впали на 3-4 відсотки. Продовжується падіння котирувань на біржах в Європі.
Напередодні на Нью-йоркській біржі індекс Dow Jones впав більш ніж на 4 відсотки – це найсильніше падіння за кілька років. Всього за тиждень котирування акцій знизилися більш ніж на 10 відсотків.
Падає і ціна на нафту. Вартість бареля нафти Brent наближається до 50 доларів.
Аналітики вже називають нинішній тиждень найгіршим для світових фінансових ринків з часів світової кризи 2008 року.
Кількість випадків зараження новим коронавірусом станом на 28 лютого сягнула 83 386, понад 35,5 тисячі одужали. Число летальних випадків зросло до 2858.
Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреєсус 27 лютого заявив, що ситуація з поширенням коронавірусу в світі зараз перебуває на «вирішальному етапі». Він закликав уряди держав подвоїти зусилля зі стримування вірусу.
2019-nCov (COVID-19) належить до великої групи коронавірусів. У деяких випадках перебіг хвороби – легкий, в деяких – із симптомами застуди і грипу, зокрема з високою температурою і кашлем, у більш складних випадках спостерігається задишка. Це може перерости в пневмонію, яка може бути смертельною. Більшість хворих, однак, видужують.
…
У Африці на південь від Сахари (Тропічна Африка) підтверджено перший випадок коронавірусу – у Нігерії, в громадянина Італії, який працює в країні.
МОЗ Нігерїі 28 лютого повідомило, що захворів італієць, який повернувся з Мілану 25 лютого в Лагос.
Повідомляється, що стан чоловіка стабільний, він перебуває в інфекційній лікарні.
Раніше були зареєстровані також два випадки зараження коронавірусом у Північній Африці – в Єгипті та Алжирі.
Експерти в галузі охорони здоров’я висловили стурбованість щодо країн Африки, багато з яких мають тісні економічні зв’язки з Китаєм, де почався спалах.
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) попередила, що системи охорони здоров’я Африки погано оснащені для реагування на спалах, якщо інфекції потрапляють на континент у великій кількості.
Кількість випадків зараження новим коронавірусом станом на 28 лютого сягнула 83 386, понад 35,5 тисячі одужали.
В Україні наразі не зареєстровано жодного випадку захворювання на новий коронавірус. Водночас в Італії на коронавірус захворіла 26-річна українка. Раніше повідомлялось про коронавірусну інфекцію і у чотирьох українців з круїзного лайнера Diamond Princess.
…
Туреччина більше не закриватиме своїх прикордонних пунктах шлях біженцям, які хочуть потрапити в Європу, повідомив агенції AFP високопоставлений турецький чиновник на умовах анонімності.
«Ми більше не будемо тримати двері зачиненими для біженців, які хочуть поїхати в Європу», – сказав посадовець.
Таку ж інформацію поширила у п’ятницю інша західна агенція Reuters. Згідно з повідомленням, таке рішення Анкари є реакцією на загибель 33 турецьких військових під час повітряного удару сирійських урядових сил, підтримуваних Росією, на північному заході Сирії.
Повідомляється, що в очікуванні хвилі сирійських біженців в Європу турецькій поліції, береговій охороні та прикордонникам наказано не чинити перешкод біженцям на сухопутних та морських переправах.
У Туреччині вже проживає близько 3,6 мільйона сирійських біженців, і країна побоюється, що з провінцій, де наступає своїми силами президент Сирії Башар Асад, прибуде ще більше прохачів притулку. Турецька влада каже, що не має можливостей і ресурсів, щоб дозволити в’їзд і ще мільйону сирійських громадян.
Загроза відкриття шляху біженцям до Європи фактично знівелює обіцянку Туреччини Європейському Союзу 2016-го року щодо стримування припливу мігрантів до Європи, на що Анкара отримала фінансову допомогу. Крім того, таке рішення Туреччини розглядають як спробу домогтися ширшого залучення західних держав до врегулювання протистояння і гуманітарної кризи в Сирії.
…
Huawei will build its first European manufacturing plant in France, its chairman said Thursday, as the Chinese telecom giant seeks to ease worldwide concerns stoked by U.S. charges that Beijing could use its equipment for spying. Liang Hua said Huawei, the world’s biggest producer of telecom equipment, would invest 200 million euros ($217 million) in the first phase of setting up the mobile base station plant. He said it would create 500 jobs. Huawei, which denies its equipment poses a security risk, is at the center of a storm pitting the United States against China over 5G, the next-generation mobile technology. Europe has become a major battleground. Continental market”This site will supply the entire European market, not just France’s,” Liang said at a news conference. “Our group’s activities are worldwide and for this we need a global industrial footprint.” 5G technology is expected to deliver a huge leap in the speed and capacity of communications and an exponential spike in connections between billions of devices, from smart refrigerators to driverless cars, that are expected to run on 5G networks. It was not immediately clear whether Huawei’s decision had the blessing of French President Emmanuel Macron, who has courted foreign investors but also led warnings about Chinese encroachment into the European Union’s economy. Huawei Technologies Co. Ltd. Chairman Liang Hua speaks during a news conference in Paris, France, Feb. 27, 2020.Liang said Huawei had outlined the group’s plans to the French government. “This is not a charm offensive,” he said. There was no immediate reaction from Macron’s office. Early stages The United States has repeatedly warned European allies against allowing the Chinese firm into the continent’s 5G infrastructure. But European capitals are divided about how to deal with Huawei. France has yet to start rolling out its 5G networks but the top French mobile operator, state-controlled Orange, has already chosen Huawei’s European rivals, Nokia and Ericsson. Smaller operators Bouygues Telecom and Altice Europe’s SFR, whose existing networks rely heavily on Huawei, are urging Paris to clarify its position on Huawei. France says it will not discriminate against any vendor but requires all suppliers to be screened so they can secure a green light from the cybersecurity agency, which is examining Huawei equipment. Sources close to the French telecom industry say they fear Huawei will be barred in practice even if no formal ban is announced. Neighboring Germany is also struggling to reach consensus on the way forward. Chancellor Angela Merkel’s ruling conservatives back tougher rules on foreign vendors but have stopped short of an outright ban on Huawei. British planBritain has defied the United States by allowing “high-risk vendors” such as Huawei into nonsensitive parts of its 5G network but not what it describes as “core” components. Washington has pressed London to reconsider. The mobile base stations that will be manufactured in France are not considered core to 5G network infrastructure. Huawei accuses the United States of seeking to frustrate its growth because no U.S. company can offer the same range of technology at a competitive price. The French plant will be Huawei’s second manufacturing facility outside China. It has a plant making smartphones in India but only has assembly plants elsewhere. The plant in France will generate 1 billion euros a year in sales.
…
Выборы в США, Дональд Трамп и Джо Байден. Заговор Авакова против Трампа. Мафия олигарха Коломойского
Для поширення вашого відео чи повідомлення в Мережі Правди пишіть сюди,
або на email: pravdaua@email.cz
Найкращі пропозиції товарів і послуг в Мережі Купуй!
Анкара все же забрала стратегически важные города Найраб и Серакиб и скоро вернет ключевую трассу М-5…
Для распространения вашего видео или сообщения в Сети Правды пишите на email: pravdaua@email.cz
Лучшие предложения товаров и услуг в Сети SeLLines
Братское совещание резидентов кгб в рясах в Аммане
Для распространения вашего видео или сообщения в Сети Правды пишите на email: pravdaua@email.cz
Лучшие предложения товаров и услуг в Сети SeLLines
Пукин понял, что Анкара не намерена шутить, а он собственноручно испортил отношения с ключевым союзником в регионе
Для распространения вашего видео или сообщения в Сети Правды пишите на email: pravdaua@email.cz
Лучшие предложения товаров и услуг в Сети SeLLines
Європейський суд із прав людини зобов’язав владу Азербайджану виплатити компенсацію журналістці Хадіджі Ісмаїловій, яка в 2015 році була засуджена до семи з половиною років позбавлення волі за звинуваченнями, які вона і правозахисні організації називають сфабрикованими.
Журналістку, яка тоді була співробітницею Радіо Свобода, засудили за звинуваченнями в ухилянні від сплати податків і розтрату. У рішенні ЄСПЛ визнається, що справжніми цілями арешту Ісмаїлової було «змусити її замовкнути і покарати її за її роботу».
У 2016 році Ісмаїлова була умовно-достроково звільнена, але не реабілітована.
ЄСПЛ постановив, що їй повинні виплатити компенсацію в розмірі 25 тисяч євро.
Правозахисна організація Amnesty International, яка раніше визнала журналістку в’язнем сумління, привітала рішення суду, але зазначила, що в Азербайджані щодо Ісмаїлової, як і раніше, діють обмеження, пов’язані з судимістю, зокрема заборона на виїзд.
Звинувачення на адресу Ісмаїлової її прихильники називали відплатою за її журналістські розслідування про ймовірну корупцію в родині президента Азербайджану Ільгама Алієва.
…
Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Адханом Гебреєсус заявляє, що ситуація з поширенням коронавірусу в світі зараз перебуває на «вирішальному етапі». Він закликав уряди держав подвоїти зусилля зі стримування вірусу.
«Цей вірус має пандемічний потенціал. Зараз не час для страху. Зараз час діяти, щоб запобігти поширенню інфекції і врятувати життя», – сказав голова ВООЗ 27 лютого в Женеві.
Кількість випадків зараження новим коронавірусом у світі станом на 27 лютого сягнула 82 164, майже 33 тисячі одужали.
Долар впав на 9 копійок, свідчать дані на сайті Національного банку України.
На 28 лютого курс долара встановлений на рівні 24 гривень 56 копійок.
Водночас євро зміцнився на 13 копійок – до 26 гривень 93 копійок.
…